דייר סרבן

 

 

דייר סרבן

 

 

פעמים רבות קיימת הסכמה של רוב בעלי הדירות לביצוע פרויקט התמ"א, אולם בדרך כלל קיים לפחות דייר סרבן אחד בבניין המתנגד לביצוע הפרויקט.

 

חוק המקרקעין (חיזוק בתים משותפים מפני רעידות אדמה), התשס"ח – 2008 קובע מהו אחוז ההסכמה הנדרש מבין בעלי הדירות לביצוע עבודות שונות בבניין במסגרת פרויקט התמ"א.

 

קיימים ארבעה סוגי היתרים כאשר לכל היתר קיימת דרישת אחוז הסכמה שונה.

 

לא פעם עם אנו נתקלים בדיירים אשר אינם מבינים את חשיבות הפרויקט בבניין, שכן בראש ובראשונה מגן הפרויקט מפני הנזק הצפוי  במקרה של רעידת אדמה עתידית ומניעת פגיעה בחיי אדם. בנוסף, קיימים גם השיקולים של השבחת הנכס לאחר ביצוע הפרויקט.

 

לכן בהתחלה חשוב להחתים את הדיירים אשר תומכים בביצוע הפרויקט, הדיירים חותמים על טופס הסכמה עקרונית לביצוע הפרויקט וכי הם מעוניינים לקבל הצעות שונות מקבלנים ויזמים שונים המבצעים פרויקטים מסוג זה.

 

לאור ניסיוננו בסופו של דבר גם הדיירים הסרבנים מסכימים לביצוע הפרויקט במיוחד לאחר שהם מבינים כי גם ללא הסכמתם יכול הפרויקט לצאת לדרך לאחר פניה למפקחת על הבתים המשותפים

 

משרדינו מעניק ייעוץ וליווי מלא החל מהשלבים הראשונים של הפרויקט.

 

משרדנו עומד לרשותכם כדיירים  בכל עת על מנת לתת ייעוץ משפטי, לענות על כל שאלה ולסייע לאורך כל הדרך החל מהשלבים הראשונים ועד לסיום הפרויקט.

 

 

פינוי בינוי ותמ"א 38

טלפון: 03-6938555 | פקס: 03-7608080 | נייד: 0546619696 | שד' שאול המלך 8, בית אמות משפט, תל אביב 64773

 

הילה יעקב | משרד עורכי דין

עולם הנדל"ן